Вечна слава на Македонецот Гоце Делчев.
И голем поздрав до прес служба на влада која не ми издаде акредитација. Еве, не влегов :))), напиша на Фејсбук, Богдан Илиевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.