На социјалните мрежи се споделува информација за голем пожар во близина на Виница.

Голем пожар избувна над село Лески во близина на Виница. Според сведоци истиот започнал од локалната депонија, а во воздухот се чувствува тешка миризба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.