ВМРО-ДПМНЕ на 18-ти јуни излегува на протест, ова вчерва го соопшти членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Под слоганот „Протест за промени“, ВМРО-ДПМНЕ на 18-ти јуни, изјави вечерва членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски.

Тој додаде дека активната блокада на Собранието и натаму продолжува.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.