Буџетскиот дефицит оваа година ќе изнесува 700 милиони евра. Тоа значи дека државата ќе потроши 700 милиони повеќе од што собрала.

Скопје 2014(проект низ 10 години буџетско финансирање) не ја чинеше државата толку…

А да прашам, што се гради оваа година?, пишува на социјалните мрежи Илија  Димовски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.