Година и пол затвор за Груевски, условна казна за Јанакиески во случајот „Насилство во Центар“

Поранешниот премиер Никола Груевски е прогласен за виновен во обвиненеито за случајот „Насилство во Центар“ и осуден на затворска казна … Продолжи со читање Година и пол затвор за Груевски, условна казна за Јанакиески во случајот „Насилство во Центар“