Јавноста е навикната на гафови од Зоран Заев, а претседателот на СДСМ не разочара ни од трибината во Куманово денеска.

Гоце Делчев е нашата историја, нашиот најголем јунак за борба против слободата, за борба против…, за социјални правдини, рече Заев.

Изјавата очекувано стана хит на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.