Министерот за правда Никола Тупанчески одамна го нема во јавност, особено после лагата во која беше фатен околу патувањето на натрпреварот во Палермо. Каде е Тупанчевски прашува и Богдан Илиевски.

Абе, го видел некој Тупанчески министерот за правда, гратиси и чартер летови? Дан е во Палермо?, коментира тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.