Го сакаме Виц’то, ни дава пари колку сакаме. Вака жител на село Баница вели во изјава за „Канал 5“, во која пред локалните избори во 2014 година зборува за Зоран Заев и неговиот брат, како и тоа дека во Струмица секогаш мора „да победиме“.

Сакам го господинот Зоран Заев и ме боле срцето за него кога го гледаме, многу жални за него вести. И го сакаме Виц’то и ни дава пари колку сакаме и сакаме победа, Струмица да победеме секој пат и нашио директор Лазо да го извадеме од Идризово, порача тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.