Професорот Димитар Апасиев по сведочењето на Орце Камчев за случајот „Рекет“ во кој изјави дека стилистот Сергеј Варошлија и Бојан Јовановски со мутирани гласови го малтретирале уредникот на тогашната 1ТВ Ацо Кабранов, на фејсбук напиша:

Го мислам цел ден Ацо Кабранов.
Сирот чоек, му дишеле у слушалка у ниедно време по ноќевите. Арно можевте, бе лешпери. Ај да ве видам на Борјан Јовановски така дишете му 😝

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.