Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на владеачката коалиција Зоран Заев. Вечерва прес-конференции, линкови од пред кафеана додека внатре седел лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, додека државата тоне, граѓани секојдневно умираат од корона, бројот на заразни ненормално расте. Дамовски напиша:

Го фатиле Мицкоски во кафеана. Заев никако да го фатат во велепредавство.

Го фатиле Мицкоски во кафеана. Заев никако да го фатат во велепредавство.

Gepostet von Борис Дамовски am Mittwoch, 3. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.