Се спремаат за опозиција, прашува на „Фејсбук“ поранешниот претседател на Комисијата за економија и финансии како и член на Централниот комитет на Либералната партија, Венко Глигоров.

Малку мајтап тераат овие со нас. Марш за правда? Или се спремаат за опозиција?, вели тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.