Новинарот Бранко Героски револтиран поради одлуката на судот Зоран Кичеец да добие само 6 месеци затвор за сообраќајката на Стража, во која загина 38-годишен татко на две деца, пред денешната седница на Собранието пишува дека гласот за Зоран Заев е глас за “независното суство”.

Другарчиња пратеници, гласот за Зоран Заев е глас за “независното суство”. Кое пак се спогоди со Зоки Кичеец. Гласот за Заев е глас за Кичеец!, пишува Героски.

За време на сообраќајката која ја направил Милески, кој претекнувал на полна линија, тој беше на одлежување затворска казна во струшкиот затвор.
И никому ништо.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.