ВМРО-ДПМНЕ денес има митинг во Пехчево.

Во 19:30 часот во Пехчево во Дом на културата „Јане Сандански“, ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.