Санкциите за говор на омраза на социјалните мрежи важат за сите, освен за миленикот на СДСМ, „новинарот“ Бранко Тричковски. Во негов стил, ако тоа може да се нарече стил, Тричко овојпат од повици за убиство се префрли на антисемитизам и фашизам.

Слушам дека Мизерахи пак јадела хумус од мртви Евреи, пишува гласноговорникот на Зоран Заев на „Твитер“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.