Ги информираме граѓаните на Скопје дека денеска, 27-ми март 2020 година со почеток во 18 часот, по повод депонирање на  пристапниот протокол на Македонија во Стејт Департментот со што Македонија официјално станува полноправна членка на НАТО, од касарната ,,Илинден“ во Скопје, ќе се изврши артилериска стрелба со истрелување на шест плотуни од артилериски орудија, од страна на единица на артилерискиот баталјон на Армијата, соопшти Армијат

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.