Политиканството на Филипче на најјако, смета членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски.

Човекот наместо да се грижи за тоа што состојбите му излегуваат од контрола, се впрегна да се докажува колку тестови има за корона.
Виде шанса за политика и се впрегна во политичко докажување.

Нека му каже некој дека е министер за здравство, а не портпарол на партија а најмалку на Заев, реагира на Фејсбук Ѓорѓиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.