На приказната која ја раскажа премиерот во заминување Заев на денешната трибина, со фејсбук статус се огласи Орце Ѓорѓиевски.

Кога Барон Михаузен би бил жив ќе се гордееше со Заев, ќе раскажуваше дека поголем лажго е роден и дека таму некаде во Македонија е роден достоен наследник.

А она за бардињата вода и ВМРО, веројатно Заев бил инсипиран од својот дом, и се помешал, па таму таткото на Заев Панче крадел струја од бандера, на тие пари и милиони. Така да нека си ја провери приказната за друг пат, напиша Ѓорѓиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.