Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека денови нѐ делат до конечната победа, денови нѐ делат кога заедно ќе го кренеме македонското знаме и ќе прогласиме пад на режимот.

Прекрасна и победничка атмосфера во патриотската Ваташа! Денови нѐ делат до конечната победа, денови нѐ делат кога заедно ќе го кренеме македонското знаме и ќе прогласиме пад на режимот. Ваташа е спремна, Кавадарци е спремно, Македонија е на готовс! Доаѓа обнова на #Македонија! 🇲🇰, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.