Професорот во пензија Ѓорги Спасов од агенцијата Рејтинг, некогашен министер и долгогодишен висок член на една влдејачка партија, преку „Фејсбук“ повика граѓаните да гласаат за неговата партија.

Пред неколку дена Спасов беше еден од оние што преку социјалните мрежи агитираше уништување на гласачкото ливче, повикувајќи да се пречкрта „Северна“ или пред неа да се додаде „Никогаш“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.