Благојчо Ѓоргиев, еден од учесниците во Шарената револуција е револтиран од одност на власта кон него и се чувствува изманипулиран од СДСМ.

Оваа моја слика се користеше за повикување на граѓани што помасовно да излезат на протести против владеењето на Груевски, откако си ја остварија целта, јас за нив сум Шуто и Рогато, па дури и мамето ке ми го е*еле, и тоа не само на мене, на повеќето Чесни, Искрени, Храбри и Достоинствени граѓани што помогнавме да дојде на власт СДСМ!!!, пишува тој на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.