Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ вечерва за ТВ 24 изјави дека победуваат во прв круг во повеќе 20 општини, а водат во 30-сетина други.

-Последната информација е дека ВМРО-ДПМНЕ води и во општина Центар. Тоа кажува многу. Во Карпош одиме во втор круг, каде ќе имаме апсолутна победа во втор. Во прв круг избран градоначалник во Бутел, Кисела Вода, во Аеродром, Кавадарци, Свети Николе, Прилеп, Велес. Има уште многу, рече Ѓорчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.