Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека годинава се набавени нула амбулантни возила додека во 2012 како за пример се набавени 70.

-Набавени амбулантни возила:
2012 год: 70 возила (влада на ВМРО-ДПМНЕ)🟥
2014 год: 70 🚑 (влада на ВМРО-ДПМНЕ)🟥
2019 год: 12 возила (влада на СДСМ) 🟦
2020 год: О (нула) возила 🟦 Оставка‼️, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.