Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев во пресрет на прославата на опозицијата, истакна дека неговата партија е подготвена за парламентарни избори кога било.

Ова е трет век како ВМРО битисува и се бори за Македонија. Тоа ќе продолжи и понатаму затоа што ВМРО-ДПМНЕ е борба за Македонија. Јас е дека во Македонија ништо не се случува а нашата партија е подготвена за парламентарни избори во било кое време“, истакна Ѓорчев за ТВ 24.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.