Пратеникот Влатко Ѓорчев при денешната собраниска расправа на која се дискутираше и за новиот министер за инвестиции, Хисен Џемаили, побара амнестија за осудените за 27 април.

-Треба да има амнестија за 27-ми април и луѓето од затворите да си одат дома. Пратеници од СДСМ, ќе гласате за лице амнестирано во “Мавровски работници” да биде МИНИСТЕР, а ДЕСЕТИЦИ луѓе се во ЗАТВОРИ осудени на 250 години. Да си одат ДОМА кај своите семејства. Слобода‼️, порача Ѓорчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.