Влатко Ѓорчев, кандидат за претседател на Републиката, изрази сочуство до семејствата на загинатите.

Во моментов слушнав за трагичната сообраќајка, во која е потврдено дека животот го загубиле 13 луѓе.

Сочувство до семејствата на загинатите. И желби за што побрзо опоравување на сите повредени во сообраќајката, напиша Ѓорчев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.