Каде се хеликоптерите? Каде се авионите??? Авионите 3 (три) години немаат полетано. Пропаѓаат без сервис и НЕ се користат поради НЕСПОСОБНОСТ на власта, обвинува Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Еве што посочува тој:

Што прават 10 институции? Авионите се под ЦУК и ДЗС тие се под Владата, под Заев, под МВР на Спасовски.

Каде се хеликоптерите? АРМ е под Пендаровски и МО на Шекеринска. Помошта КАТАСТРОФАЛНО доцни.

– ковид со НАЈВИСОКА смртност во светот

– последни во Европа добивме вакцини

– нема лични документи

– куќи горат зашто нема противпожарни авиони

Заевистан е “failed state”.

Оставка! Оставка

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.