Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, ги коментира лошите потези, аферите и неспособноста на власта во справувањето со епидемијата на корона вирусот, што доведоа до преку три илјади починати од вирусот.

Лагите и колапсот со 3.200 мртви:

Директорица на СДСМ скија во Италија

Аплауз за Венко

Пријава за Максо

Лажни респиратори од Бразил, па демек до Канада и Турција

Пикот во април 2020 год, максимум ќе има две-три илјади заболени, Венко гарантира

Слушај го Венко

Криво е лажичето

Наќе е крив

Фејсбук реклами за Зоки и Венко

Вонредна состојба со 5 заболени, прекината со 5.000 заболени

Кластер СДСМ, пола Влада со ковид

Кластер ЈСП, а Шилегов нема автобуси

Шеми со тестовите

Зоки: Почнавме преговори со ЕУ

Делење кутии и пари по маала

Корона избори

Кафичите во Струмица

Монтирај болница, размонтирај, пак монтирај

Локални во Штип

Апсење попови во Брвеница, Бадник во Скопско

Зоки и Венко кажаа „мерси“, обаче тази ваксајнс њама

Ваксајнс во јануари

Ваксајнс во февруари

Зоки, доста више, не мораш бре…

Чекаме да помине Кинеската нова година

Ажурирање на членство на СДСМ по куќи

Вратен капарот

Немаме 2 милиони жители, а ваксајнс добиле Андора, Кипар, Сан Марино, Албанија, Малта, Исланд …

Полициски час, карантин, ама попис МОЖЕ

Фантом фирма за провизии

Ваксајнс за 62 евра кои чинат 26 евра…

Лажговци, аматери неспособни, корумпирани.

Најлоши на светот.

Оставка! – порача Ѓорчев.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.