Пратеникот Влатко Ѓорчев најдобро го опиша лицемерието на власта и пратениците на СДСМ од Собраниската говорница.

Јадевте мекици за петтото дете на Антони Милошоски, за потоа да работите да ставите татко на 5 деца во затвор. Бевте на погребот на сестрата на Илија Димовски за потоа да работите Димовски да оди во затвор. Вакво лицемерие никој не видел во 30 години парламентарна демократија. Распиштете ги изборите веднаш, заврши тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.