Тетово е вечерва најзагаден град во светот. Тој на листа е пред Кабул во Авганистан и Катманду во Непал.Пратеникот Антонио Милошоски  на Фејсбук искоментира дека Југохорм не работи а Теута Арифи се уште е градоначалник.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.