Сопругот на Катица Јанева и оставил многу пари – велат гевгеличани. Еден од сограѓаните на Јанева тврди дека сопругот на специјалната јавна обвинителка бил поголем „сплеткар“ од неа.

Што се 5 000 евра за Јанева. Она од мажот и има најмалку 3 милиони евра. Да помине камион, мора да плати илјада марки во тоа време – коментира нејзин сограѓанин.

Се збрува дека пред да почине сопругот на Катица Јанева, кој работел во Царина, бил фатен како зема пари за да пропушти камион со пилешко месо од Србија, во време кога имало ембарго за увоз.

Според гевгеличани е само една фигура во шаховската игра.

Некои од нив се разочарани, некои велат дека славата и удрила во глава. Велат цела фамилија е иста.

 

Анкетата погледнете ја на Слободен печат

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.