Класичен предизборен поткуп, го нарекува уредникот Бранко Героски предлог-законот за скрантеното работно време на администрацијата во петок, за кој премиерот Зоран Заев денеска рече дека го одобрува.

 

Заев бил против скратувањето на работното време на администрација. Тоа било предлог на „партиципиентите во власта“, а не негов.
Ајде де!
Чиј е нацрт-законот во кој се предлага вакво нешто? На ресорното министерство. Чие е министерството? На македонската или на бугарската влада? Кој е претседател на владата?
Кого заебавате вие, другарчиња?
ОВА Е КЛАСИЧЕН ПРЕДИЗБОРЕН ПОТКУП!, вели Героски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.