Го следам СДСМ три ипол децении. Од времето на СКМ и СКМ-ПДП.Ги следев сите изборни кампањи.
И сведочам: СДСМ никогаш не бил во ваква паника и очај како сега. Дури ни во годините кога беше извесно дека ги губи изборите, пишува новинарот Бранко Героски.
Црната пропаганда на СДСМ покажува дека партијата, за жал, сега ги живее своите најцрни денови.
Под водство на Зоран Заев, човекот што ја подели Македонија. И сака уште да ја дели.
Упатувам порака до опозицијата:В недела отворете очи на избирачките места и чувајте ги избирачките кутии!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.