Заминувањето на некои звучни и моќни имиња од новата влада со кои се лицитира за новинарот Бранко Гереоски е ситуација на спасување жива глава.

Ситуацијава во СДСМ е како во купатило полно со бубашваби кога ќе упалиш сијалица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.