Новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил напиша:

Неофицијално дознавам дека пред вториот круг Филипче ќе прогласи крај на пандемијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.