Бранко Героски на фејсбук ја коментираше веста за премиер Албанец во Македонија и напиша:

Не може да има премиер Албанец, рече Заев. Тоа значи дека шансите да добиеме премиер Албанец се ептен големи.

Не може да има премиер Албанец, рече Заев. Тоа значи дека шансите да добиеме премиер Албанец се ептен големи.

Posted by Branko Geroski on Friday, 5 June 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.