Новинарот Бранко Героски, кој ја обелодени аферата Рекет 1, најавува нов скандал. Не открива детали, за, како што вика Заев да се покрие додека е време.

Во СДСМ се крчка нов мега скандал. Рекет 3. Засега, ништо повеќе нема да кажам. Еве му шанса на Заев да се покрие дури е време, пишува на својот Фејсбук профил новинарот и уредник на Плусинфо Бранко Героски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.