Може кој што сака да каже… Мицкоски демонстрира одговорност, има фокус и има план, напиша вечерва новинарот Бранко Героски на својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.