Фактите се факти, има опеартивна активност водена со сите нишани, а цел е да се следи една група кои тогашната власт на Зоран Заев го доживува како атак врз власта и тоа како тероризам. Ова ми наликува на праксата од раните 90 години кога тогашните служби беа продолжеление на УДБА, рече новинарот Бранко Героски, на гостувањето на емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа.

Овде имам строго насочена акција. Каква е таа држава и власт која не може да издржи некакви маргиналци, лица со поинакво мислење на Солза Грчева, Љупчо Палевски, Сотир Костов….Ако власта мислела дека тие можат да го срушат и да му наштетат тогаш тоа не не ни власт, ни држава, рече Героски..

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.