Новинарот Бранко Геровски на Фејсбук објави дека порталот „Фронтлајн“ на чие чело е Џабир Дерала шири дезинформации за неговата имотна состојба.

Поднесов жалба до СЕММ за овој текст и ја информирав Комисијата за жалби дека поседувам само еден стан во РСМ (во Скопје, во Охрид немам стан). Ја доставив и адресата на мојот стан, која, од разбирливи причини, не би сакал да ја објавам јавно-вели Героски.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.