Новинарот Бранко Героски ја коментира новата бомба за лидерот на СДСМ, Зоран Заев во која тој зборува за парите што адвокатот Димишков ќе ги побарал. Героски прашува како сега Заев ќе се вади и оти мора да објасни во која работа влегува.

Героски го коментира написот на А1.он“ кои тврдат дека Заев не рекол „важи“ туку „мрш“

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.