И вечерва на подвозникот кај Бихакќа осамна натпис – Браникот Мијалков се распука како бетонот на Заев. Се работи за герила акција на ВМРО-ДПМНЕ во близина на седиштето на СДСМ.

Повод за ваквата акција се случувањата околу бегството на Сашо Мијалков и неговото појавување кое случајно беше снимено со камерата на ТВ 24. Мијалков тврдеше дека не бегал, бил болен, а премиерот Зоран Заев пак тврди дека Мијалков се појавил како резултат на притисокот на акцијата со која тој раководел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.