Некои го викаат герила акција, но јас би рекол соочување со вистината. Денешниот марш на Заев не може да помине без редовниот декор и симболот на неговата неправда Луј Витон ташните. Едни однесовме пред владата, другите пред крајната дестинација на маршот судот. Да има за Зоки и Вице, но и Кацарска и Рускоска да бидат задоволни. Кога ќе држи говор Заев да му е тука пред очи симболот на криминалот. И сите негови, а и притиснатите и уценети административци да знаат дека маршираат за спас на милионите на Заев. Броени се деновите, а измамникот Заев ќе доживее тежок пораз. И само тогаш Македонија ќе победи!, пишува претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.