По објавувањето на извештајот на „Транспаренси интернешенал“ во кој Македонија бележи пад од пет места во однос на лани и сега е на 111 место на на глобалниот индекс на земји со корупција, граѓани незадоволни од власта изведоа герила кација на улица Бихаќка, во близина на штабот на СДСм.

Своето незадоволство граѓаните го искажаа со закачување банер на надвозникот на улицата.

Македонија земја со премиер аболициран криминалец. Најголем јриминал во Европа. Хибриден режим – е пораката напишана на банерот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.