„Кога сакавме да ги реформираме безбедносните служби од тогашниот министер Павле Трајанов побарав да се извадат досиејата кои биле соработници на службите, но ме уверуваше дека биле уништени. Подоцна и Доста Димовска кога беше министер истото ми го кажуваше. Но со лустрацијата излезе дека не ја зборувале вистината, досиејата излегоа. Но ете, тогаш така бев убедуван“, рече Георгиевски во вечерашното интервју за тв 24.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.