„Ние Македонците сме ти многу чудни. Бурни реакции за тоа како шпончињата си ги поделиле парите од министерството за некултура, иако они по сите можни основи го цицаат буџетот со години, а никој не ја чита втората половина на ткн. програма.

Таму само проверени СДС/овци се „уметници“, па така брачен пар на самопрогласени гооооољами театарски режисери кој никој не ги знае подалеку од две улици околу тетатрите, добива пари за ни помалку ни повеќе 5 проекти, небаре само они се режисери, Институтот за македонска национална историја не добива ниту денар за печатење на своето стручно списание оти Северџанија уште нема историја нели, може догодина ќе им фрлат некоја цркавица….и така, АПАРТХЕЈД г. Сашо Тасевски ама СДСШ/овски апартхејд против Македонците.

Но, се јави делителот на правда и живот во Македонија и весело клатејќи со главата лево десно небаре е Индус прорече ПРОГРАМАТА Е ПОВЛЕЧЕНА! И ја е….вте мајката на Македонија, некадарници, креатури!“

Пишува: Емилија Гелева на Фејсбук

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.