На оваа лидерска средба се разговараше на две битни прашања, односно новиот контекст по непочнувањето преговори и втора тема беа изборите, рече лидерот на Алтернатива, Африм Гаши.

Разговаравме принципиелно кога може да се случат изборите и зборувавме дека е многу битно овој парламент да го ратификува договорот со НАТО и затоа дојдовме до датумот, 12 април, кој се надеваме дека ќе биде за сите добар, особено дека овој датум ќе биде добар за промени и кај Албанците, рече Гаши.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.