Ако нема фингерпринт, односно отпечаток од прст, на секое гласачко место подготвени сме да ги бојкотираме локалните избори, изјави лидерот на опозициската Алтернатива Африм Гаши во интервју за ТВ Клан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.