Ганка Цветанова за скандалот со наградата „Гоце Делчев“ на Твитер напиша:

Ако си премиер или министер во владата на една држава а одработуваш за интересите на друга, туѓа држава, постои само едно објаснување – велепредавство!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.