Ви заврши епизодата службени коли, недигање ајфон и глумење лажни величини у смешни сакоа а? Ај сеа Патиките на нога назад на улица и фатете се за работа, пишува на фејсбук Ѓорги Галетеновски, поранешниот директор на скопската Зоолошка градина и член на СДСМ.

Мада сјебано е на улица, за некого е мајка за некого маќеа. Кој како заслужил, пишува Галетановски за дел од своите сопартијци.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.