Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам во текот на вчерашниот ден на социјалните мрежи го објави својот наод од тестот за ковид, на кој може да се види дека резултатот му е негативен.

Габриел за медиумите ијзави дека тие како семејство не знаеле за корона, бидејќи Бајрам два дена претходно бил тестиран и бил негативен.

Подоцна се утврди дека Бајрам сепак имал ковид-19, а епидемиолозите најавија дека ќе ги бараат неговите контакти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.